Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідний
Напишіть нам info@dim-sad.com.ua

Як вибрати акумуляторну ланцюгову пилу?

Що потрібно знати при виборі акумуляторної ланцюгової пили?

Вибір якісної, зручної та надійної ланцюгової пили - питання, яке турбує майже всіх дачників, садівників або просто любителів присадибного господарства. Але перш ніж придбати ланцюгову пилу, потрібно дуже добре подумати, для яких робіт вона вам необхідна і які обсяги роботи інструмент буде виконувати. Який повинен бути інструмент професійний, напівпрофесійний чи для дому. Ланцюгові пили поділяються на:

 1. Бензопили
 2. Електричні ланцюгові пили
 3. Акумуляторні ланцюгові пили

Будь-яка професійна акумуляторна ланцюгова пила повинна бути з великим ресурсом, і звісно, з великою ємністю батареї. Напівпрофесійні ланцюгові пили відповідно з меншим ресурсом і меншою ємністю батареї. А для домашнього використання цілком вистачить маленької батарейки, яка буде працювати невеликий відрізок часу.

Плюси і мінуси при  виборі акумуляторної пили

Спочатку з плюсів. Головною перевагою акумуляторних пил є те, що користувач не прив’язаний до електроенергії, непотрібно переносок, додаткових носіїв, тобто досить зручно працювати. Також незаперечною перевагою є мала вага агрегату. В порівнянні з бензиновими пилами, акумуляторні також мають очевидні переваги в практичності, тому що, будь-які проблеми при заведенні бензинової техніки тягнуть за собою ряд різних неприємностей в плані ремонту і тд. В акумуляторній техніці цей момент виключено.

З недоліків це, звичайно, обмежений час роботи. Ще одним недоліком є вартість, адже акумуляторна техніка є досить недешевою, особливо на фоні електричних чи бензинових пил, вона є значно дорожчою. Але я вважаю, що приблизно через 5  років цей момент буде виправлений, і ціни приблизно зрівняються, тому, що акумуляторні носії з кожним роком стають дешевшими і доступнішим, з більшою ємністю, потужністю, тому це тільки питання часу. Більш детальне порівняння характеристик ланцюгових пил можете переглянути в таблиці 1.1

Таблиця 1.1


ХарактеристикаБензопилаЕлектрична пилаАкумуляторна пила
ВартістьСередняНизькаВисока
КомфортСереднійСередній/низькийВисокий
ВагаВелика/середняСередняМала
МобільністьСередняНизька Висока
Час роботиТривалийТривалийОбмежений
Рівень шумуВисокийСереднійПорівняно низький
ОбслуговуванняСкладнеПростеПросте
ВикористовуєтьсяУ професійній і побутовій

У побутовій і напівпрофесійній сфері

У побутовій сфері
ПотужністьВисокаСередняНизька
ЕкономічністьДорога в експлуатаціїДешева в експлуатаціїДешева в експлуатацї
Підсумки              +3      3      -4             +4      4      -2          +6      0      -4

Як працює акумуляторна ланцюгова пила?

Принцип роботи в усіх пил однаковий, але на відміну від бензинової та електричної, в акумуляторній пилі мотор використовує акумулятор. Тобто струм дає акумулятор, а не двигун.

Тип акумулятора

На сьогоднішній день найпопулярнішими є варіанти на 48  і 56 Вольт. Є певні бренди, які дублюють батареї по 18 вольт, їх можна комбінувати і мати в сукупності ті ж 36 вольт. Це підходить для тих користувачів, які мають акумуляторну техніку, шуруповерти чи ще щось інше на батарейках, наприклад від Makita. Інші ж підходять для потужніших приладів, відповідно, з великою кількістю ампер, починаючи від 2,5 , закінчуючи 8 ампер

 

Як вибрати акумуляторну ланцюгову пилу?

З основних характеристик потрібно для себе відмітити що, ланцюг кожної компанії є різним за типом зуба і за видом матеріалу з яким буде працювати клієнт. Зубчики до ланцюгів бувають двох видів:

 • Кантовий зуб 
 • Півкруглий зуб 

Кантовий зубчик використовується більше в роботі з твердою породою. Півкруглий зуб для м’якшої породи. Найчастіше використовують півкруглий зубчик тому, що він дає менше навантаження на двигун і, відповідно, товщина пазу також менша на 1,1 мм. Такий механізм використовується для того щоб зменшити витрату енергії  акумулятора. Як правило акумуляторні ланцюгові пили оснащені саме такими ланцюгами з тонким пазом. 

На сьогоднішній день на ринку представлено  більше 15 потужних світових брендів,  які у власному садовому сегменті  мають  в переліку ланцюгову акумуляторну пилу, подекуди і 2-3 різновиди, в залежності від компанії. Можемо умовно поділити товари за вартістю на  такі класи:

 • Клас бюджетних товарів, як правило, займають пили домашнього використання, китайського виробництва, наприклад, такі монобренди, як Stark, Hyundai, Yato також відноситься до категорії дешевших варіантів. 
 • Середній і дорогий клас. До середнього класу можна визначити такі бренди, як Makita, Karcher, Dewalt. 
 • Преміум клас - це бренди, які займаються садовою технікою професійно. Це компанії Husqvarna, Stihl,  Oleo-Mac, Echo.  Такі пили коштують в районі 15 - 20 000 грн на сьогодні. Сам виробник аргументує ціни тим, що їхні пили зроблені більш якісно, з дорожчих і міцніших матеріалів, більш ресурсні двигуни, але це все питання відносні, адже все залежить в першу чергу від користувача, а не від самої пили. 

Можна купити пилу для домашнього користування за 5 тисяч, але якщо за нею належно доглядати, не давати надто великих навантажень, то вона прослужить не менше ніж професійна пила. Тому, на мою думку, питання в першу чергу в бренді. Чим він дорожчий, відоміший, тим більшою буде ціна.

Часті неполадки

В акумуляторних пилах двигуни досить непогані, але можуть бути проблеми з самими батареями, тому що перші батареї вони не завжди досконалі і недостатньо протестовані. Тому десь рік часу після виходу батареї на ринок, зустрічалися випадки що відсотків 5-8 виявлялися бракованими, через те, що щось могли недопрацювати. Тому найчастішою неполадкою є проблема з акумуляторною батареєю.

Також до неполадок можна визначити  і вихід з ладу маслонасосу, це слабке місце будь-якої електро-, бензо- або акумуляторної ланцюгової пили. Тому, що блок маслонасоса зроблений з пластику, відповідно, пластик зношується швидше вдвічі, втричі  ніж метал як такий.

Ємність і живлення акумулятора 

Як правило, базові комплекти рідко продаються,  якщо продаються, то тільки каркаси, і кожен вже індивідуально обирає тип акумулятора, певну ємність і кількість.

Можу порекомендувати середній клас інструментів, впринципі найкраще продається в нас в магазині Dim-Sad, це компанія Ego, це англійська компанія, яка на ринку з 2013 року, яка випускає акумуляторну техніку, і до того ж є самостійним брендом. На сьогоднішній день продукція цього бренду найкраща у співвідношенні ціна-якість. В них представлений дуже широкий спектр акумуляторної техніки, в тому числі і газонокосарки і різнопланові дуйки; купивши собі акумуляторну пилу і до неї батарейку, ви зможете з часом просто докомплектувати собі  весь садовий сегмент, який представлений в даній лінійці.

Ємність батареї, як такої, клієнт вибирає по власних потребах. Взагалі рекомендовано на акумуляторну пилу  обирати ємність батареї не менше 4 А (ампер), найбільш оптимальний варіант, це 56 вольт на 4 ампера. Рекомендовано також мати дві батареї в комплекті, щоб можна було працювати безперервно, тому що в середньому заряду однієї батареї вистачає на 1-1,5 години . Тому якщо у вас є запланована робота на 1,5 – 3 години, то бажано мати додатковий акумулятор,  і  поки ви працюєте з одним, другий заряджався. 

Довжина пильної шини

Рекомендовано для акумуляторної техніки вибирати меншу шину ніж більшу. Хоча більшість людей помилково думають,  що чим більша шина, тим краще. Але чим більша шина, тим більше потрібно енергії для того щоб цю шину розкрутити, відповідно, чим більша шина, тим більше затрат току. Тому при виборі акумуляторної техніки рекомендую брати все ж малу шину, максимум 35 см, це оптимальна довжина при якій батарея не так сильно садиться  ну і час роботи можна збільшити. Поставивши довшу шину ми автоматично зменшуємо час роботи і збільшуємо навантаження на двигун. Тому щоб уникнути таких нюансів краще все ж обирати пилу з меншою шиною.

Тип двигуна

На сьогоднішній день  в акумуляторній техніці представлено два типи двигунів щітковий і безщітковий. Щітковий тип двигунів спостерігається в акумуляторних пилах, які вироблялися ще в 2013-14 році. Практично за два роки більшість компаній перейшли на безщіткові двигуни.

Плюси мінуси

Щіткові двигуни. До переваг можна визначити доступність, їхня вартість досить низька, а з недоліків є те, що вони вимагають правильного зберігання в теплих місцях де немає доступу до вологи. Ще одним мінусом щіткових двигунів, є те, що вони потребують більшої затрати енергії та акумулятора. 

Безщіткові двигуни є дорожчі звичайно, але вони менш затратні. Тобто якщо щітковий двигун буде  на одній батарейці працювати в середньому  45 хвилин, то на безщітковому двигуні дана батарея пропрацює 1,20 год. Доступність - це щіткові двигуни, а практичність - безщіткові.

Розташування мотору

Мотор може бути розташований поперечно і поздовжньо. Більш популярний серед населення звичайно поперечний.


Повздовжній варіант є більш ресурсний, але і є дорожчий. Як правило ціна коливається від 1,5 – 2 тисяч через розташування самого двигуна. Тому що сама конструкція поперечного  є більш дешева у виготовленні. На зручність це майже не впливає. Це все індивідуально. Навіть працюючи на висоті одній людині буде зручніша пила з поперечним розташуванням мотору, а комусь з повздовжнім. Звичайно, коли працювати потрібно попід саму землю, то повздовжній двигун буде практичнішим.

Вага агрегату

Вага це не менш важливий фактор, від цього залежить втомлюваність самого оператора, чим важча пила, тим швидше буде втомлюватись користувач, відповідно часу на роботу піде більше. Тому вага агрегатів без батареї приблизно 4-5 кілограм. З акумулятором це + 1 кілограм.


Прилад для регулювання натягу і знімання ланцюга

Регулювання натягу і знімання ланцюга відбувається вручну. В бензинових варіантах треба застосовувати ключ,  а в електричних і акумуляторних агрегатах все відбувається вручну.

Виробник шини і ланцюга

80 % усіх пил електричних і акумуляторних користуються шинами компанії Oregon.

Звичайно є винятки, наприклад така компанія Stihl і Husqvarna має власне виробництво шин і ланцюгів, тому вони продають під своїм брендом і ланцюги, і шини.

 • Ціни на шини визначаються  його габаритами, якістю та тим чи відомий виробник.
 • Дорогі шини дуже продуктивні і зносостійкі.
 • Шини середнього цінового класу призначені переважно для побутових ланцюгових пил і можуть прослужити дуже довго, якщо правильно користуватися і доглядати за агрегатом.
 • Дешеві шини є найменш популярними, вони є недовговічними і володіють низьким рівнем якості. Використовують їх переважно для найдешевших ланцюгових пил.


На сьогоднішній день найкращою фірмою є Oregon і по шинах, і по ланцюгах. На другому місці Stihl, Makita, Husqvarna. Husqvarna є найдорожчим брендом. Сказати, що він є найякіснішим важко, але якість досить висока. Питання спірне, тому що і в Stihl досить хороша гарнітура, досить якісно зібрана техніка, а ціна на порядок нижча. Найпопулярнішою в нашому магазині, і рекомендацією суто від мене є комплектувати всю акумуляторну техніку: шини, ланцюги, ріжучу гарнітуру  від компанії Stihl. Вона трохи дорожча за Oregon, але значно дешевша за Husqvarna. Тому на сьогоднішній день золота середина - це гарнітура від компанії Stihl.

Комплектація і тормозний механізм

Тормозний механізм присутній в усіх без винятку моделях, тому що жодну пилу не візьмуть на конвеєр якщо в неї немає тормозного механізму для безпеки користувача. Тому що без тормозного механізму людина може поранитись. Принцип спрацьовує інертно. Тобто якщо пила у вас закусує, і шину кидає на вас, то він спрацьовує інерційно. Так само якщо пила падає, наприклад, з висоти, також тормозний механізм спрацьовує інерційно, він зафіксовує шину в мертве положення, навіть якщо у вас натиснута педаль щеплення, то нічого не відбудеться. Таким чином ви збережете і руки і голову.

Можливість автоматичного змащування пильної шини

Така можливість представлена в усіх без винятку пилах, тому що без неї не буде працювати жодний агрегат. Коли відбувається змащування шини, то це дає можливість шині не нагріватися і, відповідно, працювати довше. Змащення відбувається в автоматичному режимі, коли ми тиснемо на педаль щеплення, саме в той момент відбувається саме змащування  .

Наявність блокування вмикача

Він наявний також в усіх моделях усіх виробників. В першу чергу він призначений щоб запобігти випадковому включенню пили дітьми, які граються неподалік, і можуть випадково включити. Блокувальний механізм представлений в усіх без винятку моделях. Згідно з  нормативами безпеки, він повинен бути присутній обов*язково. 

Ергономічність ланцюгового приладу

Практично всі пили зроблені досить ергономічно. Навіть той же викид стружки продуманий і попадання на оператора обмежене.  Стружка вилітає або вниз або перед оператором, винятком є дуже неякісний китайський виробник, який знехтував цим питанням. 


Ціна

На сьогоднішній день, ціни на акумуляторні ланцюгові пили варіюють від 5 тисяч за каркас (без акумулятора, без зарядного пристрою), це є дешевий клас. Середній клас приблизно 8-10 тис, за каркас. Ну і преміум сегмент - це 12-15 тисяч за каркас. На батарейки середня цінова категорія (на 4 А) 1 батарея – 3-5 тисяч гривень,  дешевий клас -2,5 тисячі. З дорогого бренду –  це від 6 -7 тисяч гривень. 

Таблиця 1.2

КласВиробникВартість пили (за каркас)Вартість акумулятора
БюджетнийStark, Hyundai, Yatoвід 5 000 грнвід 2 500 грн
СереднійKarcher, Dewalt8 000 - 10 000 грн3 500 - 5 000 грн
ПреміумHusqvarna, Stihl, Oleo-Mac, Echo12 000 - 15 000 грн6 000 - 7 000 грн

Зарядні пристрої діляться на два типи: класичний і швидкозарядний. На швидкозарядний пристрій будь-якого класу ціна практично вдвічі більша ніж на класичний. Відповідно і результативність вдвічі краща. Для прикладу, якщо звичайний класичний зарядний пристрій батарею на 4 А в середньому заряджає за 1,20 години, то швидкозарядний пристрій зробить  це за 40 хвилин. Клієнт має  змогу вибрати дорожчу версію, яка буде швидше заряджати, або ж зекономити гроші, але затратити більше часу на заряд і на саму роботу.


Автор: Михайло Виклюк (технічний спеціаліст)

Редактор: Оксана Томин

Дата публікації: 19.02.2020 р.

Коментар

Залишити коментар

Відповісти

Captcha